Ndërlidhjet

BRUKSEL


Ministrat e Jashtëm të BE-së janë dakorduar t'i pezullojnë disa nga 35 kapitujt, që Turqia duhet t'i përmbushë për t'u bërë anëtare e Bashkimit Evropian.
Pezullimi i ndërmor si ndëshkim i Turqisë, pasi ajo nuk i hapi portet dhe aeroportet për Qipron, anëtare e Bashkimit Evropian.
XS
SM
MD
LG