Ndërlidhjet

BAGDAD


Tre ushtarë amerikanë janë vrarë dhe 2 janë plagosur nga shpërthimi i një bombe në Bagdad. Shpërthimi ka ndodhur teksa ushtarët patrullonin në pjesën veriore të kryeqytetit irakian.
Sipas agjencive të lajmeve, të paktën 2.934 pjesëtarë të ushtrisë amerikane kanë humbur jetën në Irak prej fillimit të invazionit në mars të vitit 2003.
XS
SM
MD
LG