Ndërlidhjet

KANDAHAR


Së paku 6 veta humbën jetën nga shpërthimi me bombë vetvrasëse në rezidencën qeveritare në provincën jugore të Afganistanit Helmand. Njoftohet se në mesin e viktimave janë 4 policë dhe dy civilë ndërsa së paku 8 të tjerë janë plagosur.
XS
SM
MD
LG