Ndërlidhjet

STRASBURG


Parlamenti Evropian i ka ndarë sot zyrtarisht çmimin Sakharov për të drejtat e njeriut, liderit opozitar të Bjellorusisë Aleksander Milinkevich.
"Bjellorusia së shpejti do t'i kthehet familjes evropiane dhe do të jetë një shtet i lirë dhe demokratik. Historia ka treguar se diktatura asnjëherë nuk ka patur ardhmëri, ndërsa përvoja na ka mësuar se tiranët çdo herë përfundojnë tmerrshëm", tha Milinkevich.
XS
SM
MD
LG