Ndërlidhjet

TORONTO


Poli i Veriut në vitin 2040 mund të mbetet krejtësisht pa akull, nëse vazhdon ngrohja e klimës, konstatuan shkencëtarët amerikanë dhe kanadez. Rezultatet e hulumtimit, konstatojnë se akulli në Oqeanin Verior është duke u asgjësuar gjatë verës.
"Në dekadat e ardhshme ky mund të jetë zhvillimi më dramatik që ka ndodhur ndonjëherë", kanë konstatuar autorët e këtij studimi.
XS
SM
MD
LG