Ndërlidhjet

BERLIN


Kryeministri izraelit Ehud Olmert tha se qëndrimi i vendit të tij ndaj armëve bërthamore të Iranit, është i pandryshuar dhe ripërsëriti pozicionin e Izraelit se nuk do të jetë i pari që do të përdor armët bërthamore në Lindjen e Mesme.
"Irani hapur dhe në mënyrë të prerë publikisht ka kërcënuar me zhbërje të Izraelit nga harta. A është kjo në të njejtin nivel me vendet tjera që kanë armë bërthamore si Amerika, Franca, Izraeli apo Rusia?", ka thënë Olmert.
XS
SM
MD
LG