Ndërlidhjet

BAGDAD


Një person i armatosur ka vrarë sot 9 anëtarë të një familjeje shiite në një fshat afër Bagdadit. Sipas policisë, vrasësi e kishte paralajmruar këtë familje një ditë më herët të largohet nga fshati.
Ndërkohë nga shpërthimet e sotme në Bagdad së paku 15 veta janë vrarë dhe rreth 35 janë plagosur. Njëherësh, policia njoftoi se një sulmues vetëvrasës me makinë ka sulmuar një bazë të armatës irakiane në Ryjad, duke vrarë 7 ushtarë dhe plagosur 10 të tjerë.
XS
SM
MD
LG