Ndërlidhjet

GAZA


Sulmues të panjohur kanë vrarë sot një gjyqtar në Rripin e Gazës. Burime të sigurisë njoftuan se gjyqtari ishte pjesëtar i Hamasit dhe ishte vrarë në qytetin jugor Khan Younis. Sulmi ndodhi disa orë pasi forcat e sigurisë, besnike ndaj presidentit Mahmud Abbas, mbrëmë u përleshën me policët e Hamasit.
XS
SM
MD
LG