Ndërlidhjet

KANDAHAR


Presidenti afgan Hamid Kharzai akuzoi sot qeverinë pakistaneze që sipas tij, po përpiqet t'i skllavërojë bashkëkombasit e vet.
"Mund ta keni vëzhguar situatën në dy provinca pakistaneze që janë në kufijë me vendin tonë, situata atje vazhdimisht po përkeqësohet. Arsyeja për këtë është se terroristët e kanë gjetur një hapësirë të sigurtë në këtë pjesë. Dhe vetëm atëherë kur situata në këto krahina ndryshon për të mirë, situata mund të qetësohet në të dyja vendet", tha Kharzai.
XS
SM
MD
LG