Ndërlidhjet

PARIS


E përditshmja e pavarur ruse "Novaya Gazeta" është shpërblyer me çmimin ndërkombëtar për mediat, që e ndan fondacioni francez, Reporterët pa Kufij.
"Kemi vendosur ta shpërblejmë gazetën "Novaya Gazeta", për përkushtimin e tyre drejt lirisë së shtypit dhe sakrificave të punëtorëve të saj për të kryer punën e gazetarit", tha Elsa Vidal, udhëheqëse Fondacionit Reporterët për Kufijë, për Evropë dhe vendet e ish Bashkimit Sovjetik.
Në këtë gazetë ka punuar Anna Politkovskaya, e cila u vra në Moskë në muajin tetor.
XS
SM
MD
LG