Ndërlidhjet

BRUKSEL


Në kryeqendren e Belgjikës sot dhe nesër mbahet samiti dy ditor i liderëve të Bashkimit Evropian.
Liderët e Bashkimit Evropian gjatë samitit do të paraqesin pikëpamjet për situatën e përgjithshme në Ballkan, do të deklarohen për strategjinë e zgjërimit dhe pritet të mbështesin zgjidhjen e statusit të Kosovës dhe angazhimet e kryenegociatorit Marti Ahtisari.
XS
SM
MD
LG