Ndërlidhjet

KANDAHAR


Një sulmues vetëvrasës ka sulmuar sot konvojin e policisë duke i lënë të vrarë së paku 4 dhe plagosur 15 të tjerë. Bëhet e ditur se të gjitha viktimat ishin civilë. Shpërthimi ndodhi në qytetin Qalat të provincës Zabul.
XS
SM
MD
LG