Ndërlidhjet

LONDËR


Raporti i përgaditur nga Lordi John Stevens, ish komisioner i policisë së Londrës, i cili u publikua sot, konkludoj se aksidenti që shkaktoi vdekjen e tre personave, përfshi Princeshën e Uellsit Dajana, në Paris në vitin 1997, nuk ka qenë komplot, por një aksident tragjik.
"Nuk dyshoj që spekulimet se çfarë ka ndodhur atë natë do të vazhdojnë. Janë disa çështje dhe hetime për të cilat asnjëherë nuk do të kemi përgjigjje definitive. Megjithatë nuk besoj se ka dëshmi që tregojnë se aksidenti ka ndodhur si pasojë e ndonjë komploti për vrasje", tha Stevens.
Raporti poashtu vërteton se Princesha Dajana nuk ka qenë shtatëzënë në kohën e aksidentit, siç ishte spekuluar më herët.
XS
SM
MD
LG