Ndërlidhjet

BEOGRAD


Në një letër dërguar ministrit të Jashtëm serb Vuk Drashkoviq, Sekretarja e Shtetit Condoleezza Rice i ka shprehur mbështetjen e fuqishme të Shteteve të Bashkuara për integrimet euroatlantike të Serbisë.
Në komunikatën e ministrisë së Jashtme në Beograd thuhet se Rice ka theksuar që Drashkoviq është angazhuar "fuqishëm dhe me vendosmëri" për hyrjen e Serbisë në Partneritetin për Paqe.
XS
SM
MD
LG