Ndërlidhjet

TEHERAN


Iranianët i filluan votimet për këshillat lokalë dhe për organin e fuqishëm klerik, që shihet si test i parë për presidentin Mahmud Ahmadinejad dhe aleatët e tij.
Zgjedhjet mbahen në kohën kur Teherani po përballet me presion ndërkombëtar në rritje për programin e vet kontraverz bërthamor.
XS
SM
MD
LG