Ndërlidhjet

HOUSTON


NASA tha se astronautët e përfunduan daljen e dytë nga anija kozmike Discovery, në kuadër të misionit 12-ditësh në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës.
Robert Curbeam dhe astronauti i parë suedez Christer Fuglesang punuan 5 orë në rimontimin e paneleve të reja solare, që do ta dyfishojnë furnizimin e stacionit me energji.
XS
SM
MD
LG