Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryeministri i Kosovës, Agim Çeku dhe presidenti i Serbisë Boris Tadiç janë takuar dje rastësisht në aeroportin e Shkupit.
Takimin e konfirmoi sot edhe kryeministri Çeku.
"Patëm një bisedë të shkurtë, biseda kryesisht ka qenë që ju po bëni vizita nëpër botë që ta fitoni pavarësinë por edhe ne jemi duke bërë vizita që mos t'ua lejojmë pavarësinë, ndërsa unë i thash që përpjekjet tuaja janë të kota", tha Çeku.
XS
SM
MD
LG