Ndërlidhjet

RAMALLAH


Presidenti i autoritetet palestinez Mahmud Abas bëri sot thirrje për zgjedhje të parakohshme parlamentare dhe presidenciale në mënyrë që të zgjidhet kriza politike me lëvizjen Hamas, e cila qeverisë me vendin. Abas i bëri këto komente gjatë një fjalimi televiziv në qytetin Ramallah të Bregut Perendimor. Ndërkohë në një reagim të qeverisë, që udhëhiqet nga Hamasi, kundërshtohet fjalimi i Abasit që sipas tyre "është përpjekje për grushtshtet ndaj vullnetit të popullit palestinezë".
XS
SM
MD
LG