Ndërlidhjet

BAGDAD


Kryeministri i Irakut, Nuri al-Maliki sot ka ftuar ish pjesëtarët e ushtrisë irakiane nën Saddam Husseinin, që ti bashkohen armatës së re të këtij vendi. Këtë ftesë zoti Maliki e bëri në Konferencën Kombëtare për Pajtim në Bagdad. Por, në këtë aspekt, ai kërkoi edhe besnikëri dhe profesionalitet.
XS
SM
MD
LG