Ndërlidhjet

SAN JUAN/PORTORIKO


Depaertamenti amerikan i Mbrojtjes ka riatdhesuar në Afganistan, Jemen, Libi, Kazakistan dhe Bangladesh 18 të paraburgosur nga qendra në Guantanamo.
Në këtë qendër paraburgimi tash ndodhen edhe rreth 395 të dyshuar për terrorizëm.
XS
SM
MD
LG