Ndërlidhjet

MOSKË


Gazetarët rusë kanë protestuar sot në qendër të Moskës, duke ndezur qirinj për 211 kolegët e tyre që kanë humbur jetën prej rënies së Bahkimit Sovjetik.
Duke mbajtur në duart fotografinë e gazetares Anna Politkovskaya, gazetarët kritikuan presidentin Vladimir Putin, dhe e akuzuan qeverinë se nuk ka bërë sa duhet për zbulimin e vrasësve.
XS
SM
MD
LG