Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani do të përdorë euron në vend të dollarit gjatë llogaritjes së buxhetit të ardhshëm.Vendimi hyn në fuqi prej Vitit të Ri iranian që fillon më 21 mars.
Zëdhënësi i qeverisë, Gholam Hossein, tha se ndryshimi do të përfshijë edhe tregtinë e jashtme, tregtinë e naftës dhe asetet jashtë vendit, me qëllim që t'i jepet fund varësisë së Iranit nga dollari.
XS
SM
MD
LG