Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti i Mbrojtjes së Shteteve të Bashkuara ka bërë të ditur se numri i sulmeve të kryengritësve në Irak, kundër trupave amerikane, policisë dhe civilëve irakianë ka arritur rekord të ri.
Statistikat e Pentagonit thonë se numri mesatar i sulmeve brenda javës ka arritur në 959.
XS
SM
MD
LG