Ndërlidhjet

BAGDAD


Qeveria irakiane njoftoi se ka ekzekutuar 13 meshkuj të akuzuar për vrasje, kidnapime, dhunime, tortura dhe krime të tjera. Zëvendëssekretari i Ministrisë së Drejtësisë Busho Ibrahim, tha se 13 meshkujt janë ekzekutuar në burgun e Bagdadit.
XS
SM
MD
LG