Ndërlidhjet

BAGDAD


Sekretari i ri amerikan i mbrojtjes, Robert Gates ka arritur në Bagdad për tu takuar me komandantët ushtarakë të Shteteve të Bashkuara dhe për të parë nga afër luftën në Irak, për të cilën ai thotë se Amerika as nuk po e fiton e as nuk po e humbë.
Kjo vizitë po bëhet pas një raporti të Pentagonit, sipas të cilit, dhuna në Irak ka arritur nivelin më të lartë.
XS
SM
MD
LG