Ndërlidhjet

RAMALLAH


Mbrëmë vonë ka hyrë në fuqi marrëveshja më e re për armëpushim ndërmjet palëve rivale palestineze.
Marrëveshja e mëparshme ndërmjet Hamasit, që është në qeveri dhe Fatahut nuk zgjati më tepër se një ditë. Është raportuar se së paku 6 vetë janë vrarë dje në përleshjet, që pasuan thirrjen e presidentit të autoritetetit palestinez, Mahmud Abbas për zgjedhje të reja. Këtë thirrje Hamasi e ka vlerësuar si "grushtshtet" kundër qeverisë.
XS
SM
MD
LG