Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush tha se është i "prirur të besojë" se ka nevojë që Shtetet e Bashkuara ta shtojnë prezencën ushtarake në Irak. Ai shtoi se megjithatë, ende nuk është marrë ndonjë vendim final rreth numrit të trupave amerikane në Irak, por vetëm se janë duke u shqyrtuar opsionet e rritjes së numrit të trupave atje.
Në një konferencë për shtyp në Shtëpinë e Bardhë, Bush tha se "lufta në Irak mund të kërkoj zgjidhje të vështirë dhe më shumë sakrifica në vitin 2007".
XS
SM
MD
LG