Ndërlidhjet

DUBAI


Kryeministri britanik Tony Blair ka akuzuar sot Iranin se është pengesë për paqen në Lindjen e Mesme dhe ka kërkuar nga vendet e moderuara që të bashkohen kundër ekstremizmit.
"Ne duhet ta dijmë se qeveria e Iranit paraqet sfidë strategjike dhe jo populli i tij, dhe me gjasë jo të gjitha elementet udhëheqëse, por ata që tash janë përgjegjës për politikë", tha Blair.
Ai i bëri këto komente gjatë një fjalimi në Dubai.
XS
SM
MD
LG