Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga një sulm vetëvrasës me makinë bombë, sot në Bagdad, kanë humbur jeten së paku 11 vetë dhe janë plagosur rreth 30 të tjerë. Bëhet e ditur se viktimat janë policë dhe civilë.
Në zhvillime të tjera në Irak, forcat amerikane i transferuan autoritetin sot forcave irakiane në provincën Najaf. Është kjo provinca e 18 në Irak që u është dorëzuar autoriteteve lokale.
XS
SM
MD
LG