Ndërlidhjet

SOFJE


Shtypi bullgar ka bërë thirrje për bojkotimin e Libisë pasi ajo dje i dënoi me vdekje 5 infermiere bullgare dhe një mjek palestinez.
Gazetat bullgare poashtu bënë thirrje t'i ipet fund bashkëpunimit ekonomik dhe politik të Evropës me Libinë, si dhe kritikuan komunitetin ndërkombëtar, që sipas tyre, nuk po bën asgjë.
Infermieret bullgare dhe mjeku palestinez janë dënuar me akuzat se kanë infektuar qindra fëmijë me virusin HIV në një spital të Libisë.
XS
SM
MD
LG