Ndërlidhjet

BAGDAD


Sekretari i ri i Mbrojtjes, Robert Gates dhe komandantët e ushtrisë së Shteteve të Bashkuara, biseduan në Bagdad rreth luftës në Irak. Gates më herët kishte deklaruar se "Amerika nuk po e fiton e as nuk po e humb këtë luftë".
Gjatë takimeve me komandantë amerikanë, Gates ka shqyrtuar mundësitë për shtimin e trupave amerikane në Irak, duke shtuar se nuk ka marrë ende vendim përfundimtarë lidhur me këtë çështje.
XS
SM
MD
LG