Ndërlidhjet

DUBAI


Kryeministri britanik Tony Blair ka akuzuar sot Iranin se është pengesë për paqen në Lindjen e Mesme dhe ka kërkuar nga vendet e moderuara që të bashkohen kundër ekstremizmit.
"Ne duhet ta dijmë se qeveria e Iranit paraqet sfidë strategjike dhe jo populli i tij, dhe me gjasë jo të gjitha elementet udhëheqëse, por ata që tash janë përgjegjës për politikë. Ata synojnë të na kthejnë para në Liban, në Irak dhe të territoret palestineze. përgjigjja jonë duhet të jetë që ta zbulojmë atë që ata po e bëjnë", tha Blair.
Ai i bëri këto komente gjatë një fjalimi në Dubai.
XS
SM
MD
LG