Ndërlidhjet

PARIS


Grupi ndërkombtare për të drejtat e mediave, "Reporterët pa Kufijë" ka ftuar autoritetet e përkohshme të Turkmenistanit t'i lirojnë nga burgjet të gjithë të burgosurit politik dhe gazetarët e atjeshëm.
Bëhet e ditur se rreth 4 mijë veta janë të burgosur për çështje politike dhe gazetarë.
XS
SM
MD
LG