Ndërlidhjet

GAZA


Fraksionet rivale të Hamasit dhe Fatahut u përleshën sot në Bregun Perëndimor, duke e kërcënuar armëpushimin armëpushimin që hyri në fuqi të mërkurën më 21 dhjetor.
Agjencitë njoftuan se persona të armatosur, besnikë të krahut Fatah, i afërt me presidentin palestinez Mahmud Abbas, hapën zjarr ndaj pjesëtarëve të Hamasit, duke plagosur 2 veta.
Më herët nga Qyteti i Gazës u raportua për përleshje afër shtëpisë së Ministrit të Jashtëm Mahmoud al-Zahar, i cili i përket lëvizjes Hamas.
XS
SM
MD
LG