Ndërlidhjet

PEKIN


Bisedimet gjashtë palëshe mbi programin bërthamor të Koresë së Veriut, përfunduan sot në Pekin pa ndonjë rezultat të madh.
Bisedimet, në të cilat marrin pjesë dy Koretë, Shtetet e Bashkuara, Kina, Japonia dhe Rusia, janë të parat pas më shumë se një viti, dhe synojnë të bindin Korenë e Veriut që t'i japë fund zhvillimit të programit bërthamor.
XS
SM
MD
LG