Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Ambasadori i Rusisë në Kombet e Bashkuara tha se draft rezoluta për Iranin ka nevojë për përpunim të mëtejmë.
Hartuesit amerikanë dhe evropianë të rezolutës shpresonin që votimi të bëhet të premten, por ambasadori rus Vitaliy Churkin tha se nevoiten diskutime të mëtejme mbi draftin, kështu që votimi i eventual mund të bëhet të shtunën.
XS
SM
MD
LG