Ndërlidhjet

MADRID


Shkencëtarët në Spanjë kanë zbuluar fosilet e njërës nga kafshët më të mëdha që ndonjëherë kanë ecur mbi Tokë.
Dinosauri Turiasaurus riodovensis, që ka peshuar sa 7 elefantë, ka jetuar para 145 milionë vjetëve, dhe e fitoi emrin sipas fshatit spanjol ku u gjet.
XS
SM
MD
LG