Ndërlidhjet

GAZA


Fraksionet rivale të Hamasit dhe Fatahut u përleshën sot në Bregun Perëndimor, duke e kërcënuar armëpushimin që hyri në fuqi të mërkurën më 21 dhjetor.
Agjencitë njoftuan se persona të armatosur, besnikë të krahut Fatah, i afërt me presidentin e autoritetit palestinez Mahmud Abbas, hapën zjarr ndaj pjesëtarëve të Hamasit, duke plagosur 2 veta.
XS
SM
MD
LG