Ndërlidhjet

PEKIN


Bisedimet gjashtë palëshe mbi programin bërthamor të Koresë së Veriut, përfunduan sot në Pekin pa ndonjë rezultat të madh.
I dërguari amerikan për këto bisedime Kristofer Hill, tha se nuk ka asnjë arsye që Gadishulli Korean të ketë armë bërthamore.
"Qëllimi ynë është periudha e denuklearizimit. Nuk ka arsye që të ketë armë apo programe bërthamore në Gadishullin Korean. E dini se është një vend i vogël në këtë botë shumë të madhe, dhe vetëm personat e papërgjegjshëm dëshirojnë të shohin armë bërthamore në këtë vend", tha Hill.
XS
SM
MD
LG