Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 7 policë e humbën jetën dhe 30 u plagosën në një sulm ndaj stacionit të policisë në Muqdadiya, 100 km në verilindje të Bagdadit.
Po sot, në qytetin Khanaqin afër kufirit me Iranin, 18 civilë u plagosën nga të paktën një shpërthim.
Në qytetin jugor Samawah, të paktën 4 policë u vranë në përleshjet e forcave të sigurisë dhe milicive shiite.
XS
SM
MD
LG