Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane tha se katër ushtarë të saj kanë humbur jetën prej të shtunës në Irak.
Tre u vranë kur një mjet shpërthyes hodhi në erë automjetin e tyre në pjesën lindore të Bagdadit, ndërsa i katërti si pasojë e një shpërthimi në krahinën Diyala, në lindje të Bagdadit.
Ndërkohë, një sulmues vetëvrasës shkaktoi vdekjen e 7 policëve dhe plagosi 30 të tjerë në një sulm në stacionin e policisë në Muqdadiya, 100 km në verilindje të Bagdadit.
Po sot, në qytetin Khanaqin afër kufirit me Iranin, 18 civilë u plagosën nga të paktën një shpërthim.
Në qytetin jugor Samawah, të paktën 4 policë u vranë në përleshjet e forcave të sigurisë dhe milicive shiite.
XS
SM
MD
LG