Ndërlidhjet

MOGADISHU


Kryeministri i Etiopisë Meles Zenawi shpalli se forcat ajrore të vendit i kanë bombarduar caqet në Somalinë fqinje.
Kryeministri i Etiopisë tha se vendimi është marrë për të mbrojtur sovranitetin e Etiopisë, dhe pohoi se vendi i tij ishte i detyruar të hyjë në luftë.
XS
SM
MD
LG