Ndërlidhjet

KAIRO


Autoritetet e shëndetësisë në Egjipt dhe përfaqësuesit të Organizatës Botërore të Shëndetësisë thanë se një grua ka vdekur nga virusi H5N1, i njohur si gripit i shpendëve.
Me vdekjen e 30-vjeçares, numri i viktimave në Egjipit nga ky virus u rrit në 8.
XS
SM
MD
LG