Ndërlidhjet

BASRA


Forcat britanike dhe irakiane kanë ndërhyrë në njërin nga stacionet kryesore policore në Basra. Majori britanik, Charlie Burbridge tha se qëllimi ishte shkatërrimi i njësitit për krime serioze të këtij stacioni. Ai tha se anëtarët e këtij njësiti planifikonin vrasjen e 178 të burgosurve që po mbaheshin aty.
Gjatë ndërhyrjes nuk është raportuar për viktima.
XS
SM
MD
LG