Ndërlidhjet

PESHAWAR


Policia në Pakistan tha se një person është vrarë dhe dy janë plagosur kur një automjet bombë shpërtheu mëngjesin e sotëm para aeroportit në qytetin veriperëndimor të Pakistanit, Peshawar.
Ende askush nuk e ka pohuar përgjegjësinë, por policia tha se ngjarja hetohet si akt terrorist.
XS
SM
MD
LG