Ndërlidhjet

ATLANTA


Figura të ndryshme nga bota e shou biznesit dhe politikës i kanë bërë homazhet e fundit këngëtarit të muzikës soul James Brown, i cili ndërroi jetë në moshën 73 vjeçare.
Nderime për ndikimin e Brown-it erdhën nga këngëtari i Rolling Stones Mick Jagger dhe Chuck D nga rap grupi Public Enemy.
Presidenti George Bush gjithashtu shprehu pikëllimin e thellë për vdekjen e Brown-it, duke thënë se "Kumbara i Soul-it" e begatoi kulturën amerikane dhe influencoi gjenerata të tëra të muzikantëve.
XS
SM
MD
LG