Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka ftuar për sonte një takim të jashtëzakonshëm për të diskutuar rreth luftimeve në Somali ndërmjet forcave etiopiane të sigurisë, forcave të qeverisë tranzitore në Somali dhe milicisë së fuqishme islamiste që kontrollojnë shumicën e këtij vendi.
Kryeministri i Etiopisë, Meles Zenaui tha se luftëtarët islamistë kanë bërë tërheqje taktike pasi kanë pësuar dëme të rënda nga sulmet e fundit.
XS
SM
MD
LG