Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti George Bush i ka shprehur ngushëllimet e tij, familjes së ish presidentit amerikan Gerald Ford, i cili vdiq në moshën 93 vjeçare.
"Në emër të të gjithë amerikanëve, Laura dhe unë i shprehim zonjës Ford dhe familjes së gjërë Ford, ngushëllimet tona më të sinqerta. Presidenti Gerald Ford ishte njeri i madh, i cili vitet më të mira të jetës ia kushtoi shërbimit ndaj Shteteve të Bashkuara", tha Bush.
Ai tha se vdekja e një udhëheqësi të madh, siç ishte presidenti i 38-të i Shteteve të Bashkuara, Gerald Ford, gjithmonë do të ketë vend të veçantë në kujtesën e kombit.
XS
SM
MD
LG