Ndërlidhjet

PRISHTINË


Pesonat që e kanë kërcënuar përmes telefonit ushtruesin e detyrës së ministrit për Kthim dhe Komunitete në Qeverinë e Kosovës Branislav Gërbiq dhe familjen e tij, janë ish-punëtorë të ministrisë, tha sot vetë Gërbiq.
Ai tha se i njeh personat, por nuk dëshiron t’i bëjë të njohur emrat e tyre, për shkak se kjo nuk është në interesin e hetimeve.
Njoftimin për kërcënim sot e vërtetoi edhe SHPK.
Zëdhënësi Veton Elshani tha se policia i di emrat e personave që janë kërcënuar dhe përmbajtjen e atyre kërcënimeve.
XS
SM
MD
LG