Ndërlidhjet

BAGDAD


Tri bomba kanë shpërthyer në Bagdad duke i lënë të vrarë së paku 23 njerëz dhe disa të tjerë të plagosur. Ndërkohë zyrtarë irakianë kanë bërë të ditur se rreth 108 mijë irakianë e kanë lëshuar vendin dhe janë regjistruar si refugjat në vende tjera.
Nga ana tjetër, ushtria e Shteteve të Bashkuara njoftoi për humbjen e tre ushtarëve amerikanë në dy sulme të ndara në Bagdad.
XS
SM
MD
LG